Mistrzowskie Recitale Fortepianowe

 

27  listopada 2014 (czwartek) godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Mistrzowskie Recitale Fortepianowe

Radosław Sobczak – fortepian

Program:

Ludwig van Beethoven
– Sonata  f-moll op. 2  nr 1
– Sonata  f-moll op. 57 nr 23 („Appasionata”),
Sergiusz Rachmaninow – 6 Moments musicaux op. 16
Fryderyk Chopin – Nokturn op. 9 nr 3
Richard Wagner / Franz Liszt – Śmierć Izoldy ( Isode's Liebestod) z dramatu muzycznego Tristan i Izolda

> więcej informacji
 

Koncert symfoniczny

 

28  listopada 2014 (piątek) godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena ,Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego prezentują koncert symfoniczny:
JESZCZE POLSKA MUZYKA...
wykonawcy:
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej   Dariusz Stańczuk – słowo
Program:Szymon Laks – Sinfonietta na smyczki ,Henryk Pachulski – Suita pamięci Piotra Czajkowskiego op. 13 Robert Schumann – II Symfonia C-dur op. 61

> więcej informacji
 

Gian Carlo Menotti – Amahl i nocni goście

 

5 grudnia 2014 (piątek) godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

PREMIERA - Opera "Amahl i nocni goście "

Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Janusz Kijowski - reżyseria
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński

> więcej informacji
 

Gian Carlo Menotti – Amahl i nocni goście

 

6 grudnia 2014 (sobota) godz. 11.00 i godz. 15.00, sala koncertowa Filharmonii

Opera "Amahl i nocni goście "

Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Janusz Kijowski - reżyseria
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński

> więcej informacji
 

Gian Carlo Menotti – Amahl i nocni goście

 

7 grudnia 2014 (niedziela) godz. 11.00 i godz. 15.00, sala koncertowa Filharmonii

Opera "Amahl i nocni goście "

Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Janusz Kijowski - reżyseria
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński

> więcej informacji
 

Gian Carlo Menotti – Amahl i nocni goście

 

10 grudnia 2014 (środa) godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Opera "Amahl i nocni goście "

Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Janusz Kijowski - reżyseria
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński

> więcej informacji
 

Gian Carlo Menotti – Amahl i nocni goście

 

11 grudnia 2014 (czwartek) godz. 11.00 i godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Opera "Amahl i nocni goście "

Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Janusz Kijowski - reżyseria
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński

> więcej informacji
 

Gian Carlo Menotti – Amahl i nocni goście

 

12 grudnia 2014 (piątek) godz. 10.00 i godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Opera "Amahl i nocni goście "

Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent
Janusz Kijowski - reżyseria
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński

> więcej informacji
 

„Warmia i Mazury – muzyka folklorem podszyta”

 

13 grudnia 2014 (sobota) godz. 10.00 - 13.00 oraz 15.00 - 18.00, sala kameralna Filharmonii

„Warmia i Mazury – muzyka folklorem podszyta”

Otwarte warsztaty folklorystyczne „Oskar Kolberg w żywej tradycji” poświęcone tradycyjnej kulturze muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Warmii i Mazur. 

Kierownik naukowy warsztatów: Agnieszka Krajewska-Werecka

Wykładowcy i prowadzący warsztaty:

Johann Wolfgang Niklaus i Małgorzata Dżygadło-Niklaus – twórcy Teatru i Scholi Węgajty
Serhij Petrychenko i Monika Paśnik-Petryczenko– członkowie Scholi Węgajty
Ewa i Robert Wasilewscy oraz Iga Wasilewska – muzycy zespołu Transkapela ze Szczytna
Adam Cudak – współpracujący muzyk ze Szczytna, członek Scholi Węgajty

> więcej informacji
 

Metropolitan Opera - Śpiewacy norymberscy

 

13 grudnia 2014 (sobota), godz. 17:55, sala koncertowa Filharmonii

THE METROPOLITAN OPERA HD

Richard Wagner: Śpiewacy norymberscy (Die Meistersinger von Nürnberg)

W rolach głównych: Annette Dasch (Ewa), Karen Cargill (Magdalena), Johan Botha (Walther von Stolzing), Paul Appleby (Dawid), Johan Reuter (Hans Sachs), Johannes Martin Kränzle (Beckmesser), Hans-Peter König (Pogner), Matthew Rose (Nocny Strażnik).

Planowany czas trwania przedstawienia: 5:00

> więcej informacji
 

Instytucje kultury samorządu województwa warmińsko-mazurskiego

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Centrum Polsko-Francuskie Côtes d`Armor Warmia i Mazury w Olsztynie Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu Skansen w Olsztynku

projekt i wykonanie: Promocja Filharmonii & Artneo.pl Artneo